Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Sensoryczne

( ilość produktów: 14 )

Zaburzenia sensoryczne u dzieci to wyzwanie, które wymaga wyjątkowej troski i zrozumienia. Dzieci z takimi zaburzeniami mogą doświadczać nadwrażliwości lub hipowrażliwości na bodźce zmysłowe, co wpływa na ich codzienne funkcjonowanie i rozwój. Ale istnieją narzędzia, które pomagają stworzyć przestrzeń, w której te dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i poczuć się komfortowo. Daj swojemu dziecku szansę na rozwijanie się i odkrywanie świata w sposób dostosowany do jego potrzeb. Nasze produkty sensoryczne stworzone są z myślą o wsparciu rozwoju i stworzeniu przestrzeni, w której każde dziecko może czuć się pewnie i akceptowane.

Czym są zaburzenia sensoryczne u dzieci?

Zaburzenia sensoryczne u dzieci to różnice w przetwarzaniu bodźców zmysłowych, takich jak dotyk, dźwięk, widzenie, smak i zapach. Dzieci z zaburzeniami sensorycznymi mogą być nadwrażliwe na pewne bodźce, co może prowadzić do lęku lub dyskomfortu, lub hipowrażliwe, co oznacza, że potrzebują intensywniejszych bodźców, aby je zauważyć. Te różnice mogą wpływać na uczenie się, komunikację i zachowanie.

Terapia zaburzeń sensorycznych dla dzieci

Leczenie zaburzeń sensorycznych u dzieci zazwyczaj obejmuje terapie sensoryczne, które pomagają dzieciom dostosować się do bodźców zmysłowych i rozwijać umiejętność regulacji emocji. Wsparcie rodziny i otoczenia jest kluczowe dla sukcesu terapii. To właśnie tutaj wchodzą produkty sensoryczne.

Nasze Produkty Sensoryczne

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów sensorycznych, które pomagają dzieciom z zaburzeniami sensorycznymi w ich codziennym rozwoju. Nasza oferta obejmuje:

  • Chodniki Sensoryczne: To specjalne chodniki, których faktura pobudza zmysł dotyku i równowagę. Dzieci mogą na nich chodzić, skakać, dotykać lub próbować różnych zabaw.

  • Maty Sensoryczne: Nasze maty sensoryczne są pełne faktur i kształtów, które dostarczają różnorodnych bodźców zmysłowych. To idealne miejsce do zabawy i relaksu.

  • Woreczki Sensoryczne: Nasze woreczki sensoryczne zawierają różne materiały, które zapewniają różnorodność faktur i bodźców. Dzieci mogą je badać, układać, przyciskać lub używać ich do zabaw z innymi produktami.

  • Piłki Sensoryczne: Nasze piłki sensoryczne są dostępne w różnych kształtach. Dzieci mogą rzucać, łapać i bawić się nimi, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności motoryczne.

Kompatybilność Produktów

Nasze produkty sensoryczne są ze sobą kompatybilne, co oznacza, że można je łączyć i tworzyć nowe możliwości zabaw i nauki. Dzięki temu, łącząc konkretne produkty sensoryczne mamy nieograniczoną ilość zabaw i ćwiczeń w których dzieci mogą brać udział. Każdy z produktów stworzony jest z tych samych kolorowych materiałów, dzięki czemu nasze chodnik, piłki czy woreczki stają się wspaniałymi wielofunkcyjnymi produktami. 

 

    pixel