Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Kreatywne zabawy dla dzieci w ferie

2024-01-25
Kreatywne zabawy dla dzieci w ferie

Zbliżają się ferie, a z nimi czas, który warto wypełnić nie tylko odpoczynkiem, ale także kreatywną zabawą. Oto kilka pomysłów na ciekawe i rozwijające aktywności dla dzieci w domowym zaciszu.

Stwórzcie własną salę zabaw lub tor przeszkód

Zamiast wyjazdu na pobliską salę zabaw, wspólnie stwórzcie fantastyczny tor przeszkód. Zobaczcie jakie to proste! Koce, liny, krzesła i różnorodne zabawki mogą posłużyć do ułożenia toru przeszkód. Warto także rozważyć przygotowanie domowej piaskownicy, do której świetnie nada się dmuchany basen wypełniony piaskiem kinetycznym, zapewniając maluchom niezapomniane chwile kreatywnej zabawy.

Łowienie ryb

Prosta, a zarazem urocza zabawa, która rozwija koordynację ruchową i koncentrację. Wystarczy kartonowe pudełko, kapsle od butelek pomalowane na różne kolory, sznurek, patyk i magnes. Dziecko może radośnie łowić "ryby" z pudełka, starając się złapać te o określonym kolorze. To nie tylko doskonała zabawa, ale także świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych.

Zimowe pejzaże z waty lub pasty do zębów

Zachęćcie maluchy do artystycznego wyrażania swoich zimowych marzeń poprzez tworzenie pejzaży. Potrzebne będą kartki z bloku, wata, papier kolorowy, nożyczki i klej. Alternatywnie, można wykorzystać pastę do zębów, kolorowe kartony i brokat. Niech dzieci kreują własne zimowe cuda, przyklejając watę na kartkach lub nakładając pastę, ozdabiając rysunek brokatem i kształtując go według własnych pomysłów.

Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, aby zabawa była kreatywna i dostosowana do wieku dzieci. Zabawy ruchowe, artystyczne i sensoryczne nie tylko umilą czas podczas ferii, ale także wspomogą rozwój maluchów w różnych dziedzinach.

Zespół Akson

Polecane

pixel