Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

3 pomysły na zabawę z liną animacyjną

2023-08-10
3 pomysły na zabawę z liną animacyjną

Zabawy z liną mogą mieć wiele korzystnych efektów dla rozwoju dzieci, zarówno fizycznego, jak i umysłowego. W tym artykule poznasz trzy zabawy z liną animacyjną, które rozruszają nawet największą marudę.

Skakanka z liny
Potrzebne będą dwa osoby trzymające linę na wysokości, na której dzieci będą mogły skakać. Dzieci będą skakać na przemian przez linę, próbując unikać jej dotknięcia. Można wprowadzać różne zmiany, takie jak skakanie na jednej nodze, na przemiennie podskakując z nogi na nogę, albo podnoszenie liny po każdej rudzie w celu utrudnienia zadania. To zabawa świetnie rozwijająca zdolności motoryczne i koordynację.

Przeciąganie liny

Dzieci dzielą się na dwie drużyny i stają po przeciwnych stronach liny animacyjnej. Ich zadaniem jest przeciągnięcie liny na swoją stronę w jak najkrótszym czasie. Do zabawy możemy dodawać różne modyfikatory: stanie na jednej nodze czy ciągnięcie w rytm muzyki To zabawa wymagająca współpracy w zespole i siły fizycznej, sprawdzi się w grupie dziecięcej ale też na integracjach dla dorosłych. Można też wprowadzić element rywalizacji, np. organizując turniej między drużynami. 

lina animacyjna centrum akson

Linowy labirynt

Rozstaw kilka pachołków lub przeszkód na podłodze w sposób losowy, mogą to być poduszki, pudełka czy co wpadnie wam w ręce.  Następnie na podłodze rozłóż długi odcinek liny i  utwórz z niego labirynt. Dzieci muszą pokonać labirynt, przemieszczając się po linie, omijając przeszkody. To zabawa, która rozwija umiejętność balansowania i precyzji ruchów.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Upewnij się, że linę mocno przymocowujesz, aby uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw. Zabawy te mogą być świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu i rozwijanie umiejętności dzieci na świeżym powietrzu. Przynoszą radość, aktywizują fizycznie i umysłowo.

Zespół Akson

Polecane

pixel